Udržujeme dětské čalouněné židle ve skvělém stavu. Jak na to?
Dětské židle abnormálně trpí. Jsou součástí dětských pokojů, děti na nich sedí, když tvoří nebo když píšou úkoly. Při jakékoli aktivitě se však mohou ušpinit. Mohou být zamazány od barev, od tuže, dokonce od fixů nebo propisek. Pokud děti mají dovoleno ve svém pokoji i jíst, často se na čalouněnou dětskou židličku dostane i omáčka, kečup nebo jiná tekutina či špína. Nabízí se proto otázka, jak si se zašpiněnou dětskou židlí poradit.
Maminky si umí se vším poradit, to je všeobecně známý fakt. Poraďte si i se zašpiněnými dětskými židlemi, které volají o pomoc. Pokud si zatím nejste jisti tím, jak čalouněné dětské židle vyčistit a dodat jim opět nový dech, poradíme vám.
Když jsou dětské židle s textilním čalouněním
Pokud jste svým malým ratolestem pořídili židle s textilním čalouněním, nabízí se otázka, pro jaký konkrétní druh materiálu jste se rozhodli. Pokud jste si vybrali materiál připomínající semiš, skvrny či jisté zašpinění odstraníte čistou vodou či mýdlovou vodou a hadříkem. Pokud jste zvolili dětskou židli, která má potahy z bavlny a polyesteru, udělali jste opět dobře, protože takový materiál je odolný vůči otěru a skvěle se čistí.
Nejvíce práce dá čištění obyčejných bavlněných potahů, ovšem pokud jsou snímatelné, lehce je vyperete dle pokynů na štítku. Při praní potahů dětských židlí se vždy držet doporučení od výrobce!
Když jsou dětské židle s koženým čalouněním
Rozhodli jste se svým ratolestem dopřát trochu luxusu, protože se zkrátka hodil do jejich dětských pokojů? Možná jste pořídili židle s koženým čalouněním. Není to špatné řešení, kůže mát u výhodu, že do sebe nevsákne rychle nevsákne tekutiny. U židlí s koženým čalouněním však musíte dbát na pravidelnou impregnaci, aby se předešlo popraskání kůže.
Při čištění vám však za to postačí jenom navlhčený hadřík, který je namočený do vody a saponátu.