Co byste nikdy neměla říkat tchýni

Před tchýní je třeba být slušná a částečně se také přetvařovat. Dost možná také svou tchýni nemusíte, ale když přijde, musíte se kousat do jazyku a vykouzlit si na tváři úsměv.

Co byste tchýni neměla říkat?

Neříkejte jí, ať se u vás staví kdykoliv, když bude mít cestu okolo, protože vězte, že najednou bude mít po vaší nabídce cestu okolo pořád. Jako by ji ani nezajímalo, že chcete mít klid a že vlastně tato fráze od vás přišla pouze ze slušnosti.

Jestliže za vámi chodí tchýně s tím, že vám koupila to a to, neznamená to, že si od ní musíte vše brát. Je několik typů tchýní, ale tyhle dva jsou nejčastější: jedna vás zahrne pro vás důležitými věcmi, za které jste skutečně ráda, ale vzápětí vám to vmete do obličeje a bude upozorňovat na to, že to, co máte, máte díky ní.

Pak jsou takové tchýně, které vám dají první poslední bez jediného slova, ale jsou to věci, které absolutně nepotřebujete, které odložíte a nikdy nepoužijete, nebo je rovnou zahodíte. Tento typ žen jako by neznal konců a neustále vás bude něčím nepotřebným zahlcovat a vy stále budete řešit, co s tím.

Můžete se také setkat s tím, že se vás zeptají na danou věc, kterou vám tak rády darovaly a bude je zajímat to, kam jste ji vlastně dala. Vy přitom budete vědět, že už je dávno někde na smetišti, ale s takovou za tchýní nemůžete přijít. Vymyslete si tedy, že jste tuto věc někomu půjčila.

Nikdy také neříkejte tchýni, že věc, kterou vám dala, se nosila před 50ti lety, a že si ji přeci vy dnes nemůžete vzít. Ano, je pravda, že tchýně, pokud tedy není vyloženě moderní, by vám asi oblečení kupovat neměla, ale pak je také pravda, že nemůžete říct nahlas skutečnou pravdu o tom, co si o dárku myslíte.

Se svou tchýní také nemluvte nikdy o tom, jak toho vašeho syna vychovala, i když je pravda, že byste jí za to kolikrát dala pár facek.