Skákáním se dá krásně hubnout

Obezita je v našich zeměpisných šířkách vcelku rozšířené zlo, které je zároveň také velmi nebezpečné. Lidé s příliš velkou nadváhou mají tendenci k častému stonání a většinou se u nich dříve či později rozvinou různé chronické choroby, jejichž zdolání obvykle není možné bez razantnější změny životního stylu.

Ten zahrnuje nejen úpravu jídelníčku, ale zároveň i pravidelný pohyb. A k tomuto účelu je možné využívat třeba také trampolínu.

Vhodné sportování i pro dospělé

Spousta lidí si kvůli hubnutí kupuje drahá kola s výbavou, a přitom si stačí pořídit poměrně levnou trampolínu na zahradu.

Skákání je poměrně povznášející, a hlavně zábavná činnost. To je dost důležité, jelikož koho pohyb baví, ten se k němu bude vracet. Spousta novopečených cyklistů i běžců skončila po měsíci, často i dříve, jelikož prvotní zájem rychle opadl.

Skákání je však skutečně zábava, a to jak pro děti, tak rovněž i pro dospělé. A nutno dodat, že zábava stále ještě poměrně levná. Menší dětská trampolína vyjde na pár tisíc. Větší verze pro dospělé či více dětí už je dražší, nicméně do cen moderního kola mají trampolíny pořád ještě daleko.

Kterou vybrat?

Jak již bylo řečeno výše, existují jak dětské trampolíny, tak i modely pro dospělé. Ty se od sebe odlišují hlavně svými rozměry, potažmo nosností. Co se nosnosti týče, ta by měla být vždy vyšší, než je aktuální váha kupce, a sice minimálně o pět kilo. Spíše však o deset. Člověk totiž nikdy neví, kolik nabere.

Trampolíny se rovněž dělí na klasické a do země. Tradiční verze je potřeba koupit s vhodnou obvodovou sítí a krytem na pružiny. Bezpečnost by měla být i při sportování na prvním místě.

Trampolíny do země jsou mnohem sofistikovanější, avšak také o dost dražší. Jsou ideální hlavně pro jedince, kteří nemají zájem narušovat reliéf zahrady velkým cvičebním nástrojem.