Domácí pedikúra: 5 + 3 tipy jak na to
Profesionálně vypadající pedikúra v domácím prostředí? Jde to! A není to těžké!
1. Před koupelí
- Ještě před koupelí ošetřete paty, chodidla a okolí prstů pemzou: nasucho a narychlo, takto se nejlépe zbavíte odumřelé pokožky. Škrabejte jen jedním směrem – od těla. Nehty ošetřete pilníkem.
2. Koupel
- Do umyvadla napusťte vodu smíchanou s lázeňským roztokem určeným na nohy. Namočte nohy asi na deset minut do lázně – pokožka tak změkne a nohy se dezinfikují.
3. Masáž
- Nohy osušte a naneste na ně hrubší peeling. Naneste ho na prsty, chodidla, paty, ale i na nárty. Dejte si pozor na místa s oděrkami – těm se vyhněte. Nohy následně opláchněte.
4. Olej
- Krouživými pohyby naneste na nohy olej a pak i hydratační krém. Tento úkon nepomůže jen pokožce, ale i nehtům, které budou vypadat zdravější a jasnější.
5. Lak na nehty
- Otřete přebytečný krém z nehtů a mezi prsty si dejte vatové tampóny – tím prsty oddělíte od sebe. Nejprve naneste na nehty podkladový lak a pak dvě vrstvy barevného laku. Než nanesete každou vrstvu, počkejte vždy několik minut, než dobře zaschne ta předchozí.
Máte problémy?
1. Zažloutlé nehty
- Jsou způsobeny tím, že jste nanášela barevný lak bez podkladové vrstvy. Na zažloutlé nehty můžete aplikovat laky s bělícím účinkem.
2. Zarostlé nehty
- Stává se, že kraje nehtů zarůstají do kůže vedle nehtového lůžka. Je třeba nohy namočit v teplé vodě a pokožku zatlačit. Nehty zastřihávejte rovně, takto nebudou v koutcích zarůstat.
3. Pocení
Nohy mají více potních žláz než kterákoli jiná část těla. Nekvalitní obuv nepropouští vlhkost, kterou produkují, nevětrá a vznikají záněty. Pomohou spreje na nohy, které je osvěží.